۲۹ اردیبهشت, ۱۴۰۰

چرا اندازه پلی استیشن ۵ بزرگ‌تر از حد انتظار است؟

  • توسط خانم گرامیان
  • 11 ماه قبل
  • 189 بازدید
  • نظرات بسته است

چرا اندازه پلی استیشن 5 بزرگ‌تر از حد انتظار است؟

پس از مدت‌ها انتظار سونی سرانجام هفته گذشته بود جدیدترین کنسول بازی خود را به‌نمایش گذاشت. پلی استیشن ۵ (Sony PS5) با طراحی جذاب خود، اندازه بزرگ‌تری نسبت‌به سایر کنسول‌های بازی دارد و بعضی از کاربران در این فکر فرو رفته‌اند که چرا سونی، PS5 را بزرگ‌تر از سایر کنسول‌ها طراحی کرده است. 

طبق جدیدترین اخبار کنسول‌های بازی، مت مک‌لارین، قائم‌مقام بخش طراحی UX پلی‌استیشن ۵، به‌تازگی در حساب کاربری لینکدین خود در مورد اندازه و دلایل بزرگ‌بودن پلی‌استیشن ۵ سخن گفته است. درواقع مک‌لارین سخنان خود را در پاسخ به سؤال یکی از کاربران درمورد اندازه‌ی پی اس ۵ اظهار کرد. او در جواب به این کاربر، اعلام کرد که پردازنده‌های هفت نانومتری دارای قدرت بسیار زیادی هستند و این قدرت به تولید گرمای بیشتر ختم می‌شود.

وی در ادامه اعلام کرده که کنسول نسل نهمی سونی همانند یک ابررایانه‌ی کوچک است و به سیستم تهویه‌ی مناسب برای خروج گرمای تولید شده نیاز دارد. ازاین‌رو طراحی فعلی، به آن‌ها کمک می‌کند تابه‌خوبی پلی‌استیشن ۵ را خنک نگه دارند.

البته امیدواریم در عمل هم شاهد چنین موضوعی باشیم؛ زیرا تابه‌حال بازخوردهایی منتشر شده که نشان می‌دهد کنسول پلی استیشن ۴ پرو با وجود داشتن اندازه‌ی بزرگ‌تر نسبت‌به پلی استیشن ۴، دارای مشکلاتی در فن خنک‌کننده است. 

هنوز تاریخ انتشار دقیق و قیمت کنسول بازی سونی‌ پلی‌استیشن ۵ اعلام نشده است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که سونی در چه زمانی تاریخ دقیق و قیمت نهایی کنسول خود را اعلام می‌کند.