۶ اسفند, ۱۳۹۹

پیش‌شرط‌های آراستگی بعد از ۵۰ سالگی

  • توسط m.kazemi
  • 7 سال قبل
  • 389 بازدید
  • ۰

سن فقط یک عدد است و این دل شما است که باید جوان باشد.

بهترین لباس و بهترین مدل مو، لباس و مدلی از مو است

که شما با آن احساس خوبی داشته باشید

 

شما امسال چندمین سال زندگی‌‌تان را جشن می‌گیرید؟ ۵۰ سالگی، ۶۰ سالگی و یا ۷۰سالگی؟ به هر حال ما امسال به مناسبت روز سالمند برای شما هدیه ویژه‌ای داریم که حسابی به درد شما و فرزندان و نوه‌هایتان می‌خورد؛ آن هم راهنمایی خوش‌لباسی و خوش‌تیپی در سالمندان است. حتما شما هم قبول دارید که سن فقط یک عدد است و این دل شما است که باید جوان باشد. بهترین لباس و بهترین مدل مو، لباس و مدلی از مو است که شما با آن احساس خوبی داشته باشید و وقتی فرزندان و نوه‌هایتان، شما را می‌بینند بگویند چه مادر بزرگ و پدربزرگ خوشگل و خوش‌تیپی دارم!…

نبایدهای ۱۰گانه

۱ لباس‌های گشاد نپوشید. قرار نیست شما در سالمندی لباس‌های چند سایز بزرگ‌تر بپوشید.

۲ لباس‌هایی نپوشید که بخش بالایی بازوی شما و گردن‌تان را به نمایش بگذارد چون پوست این بخش‌های بدن در اثر بالا رفتن سن چروک می‌خورد و سن واقعی شما را نشان می‌دهد.

۳ شما نباید در این سن در‌ آرایش زیاده‌روی کنید. کلاه گیس، لاک‌های ناخن قرمز و سایه چشم‌های پررنگ مناسب شما نیست. اگر اهل آرایش هستید بهتر است سراغ آرایش‌های خیلی ملایم بروید.

۴ زیورآلات زیاد و بیش از اندازه به خودتان آویزان نکنید. در عوض به سراغ جواهرات و زیورآلاتی بروید که سنگین‌تر هستند.

۵ از دستمال گردن‌های رنگی برای پوشاندن چین و چروک‌های گردن‌تان استفاده نکنید به جای آن می‌توانید از چند رشته مروارید استفاده کنید که جلوه کلاسیکی نیز به شما می‌بخشند.

۶از طلا و جواهرات پرزرق و برق استفاده نکنید چون در این صورت مانند یک درخت کریسمس می‌شوید که هر چیز زرق و برق‌داری را به آن آویزان کرده‌اند. طلا و جواهرات براق برای سن شما مناسب‌اند ولی زیاده‌روی نکنید.

۷ شما نباید شلوارها و ژاکت‌های چرمی بپوشید چون در این سن به‌‌طور‌معمول کمی اضافه وزن دارید و در این لباس‌ها پستی و بلندی‌های بدن شما واضح‌تر به شما می‌آیند.

۸ اگر به سراغ خرید پالتو می‌روید پالتوهایی را نخرید که کوتاه‌تر از نصفه ران شما باشند. پالتوهای بلندتر و حتی ماکسی مناسب‌ترند.

۹ پیراهن‌های با یقه باز هفت نپوشید. یقه این پیراهن‌ها موجب می‌شود چین و چروک‌های گردن شما بیشتر به چشم بیایند.

۱۰ توصیه ما این است که بلوزهای بدون آستین و رکابی را هم انتخاب نکنید چون پیری پوست بازو و دستان‌تان را بیشتر نشان می‌دهند.

بایدهای ۵گانه

۱ احساس جوانی کنید. اینکه شما چه احساسی درباره خودتان دارید در لباس‌ پوشیدن شما و رسیدن به سر و وضع‌تان بسیار مهم است.

۲لباس‌های به رنگ‌های سنگین‌تر را برگزینید. شیری، خاکی، خاکستری و به خصوص سیاه و سفید، بهترین رنگ‌ها برای شما هستند. هر وقت شک دارید که چه لباسی بپوشید توصیه ما این است که به سراغ رنگ‌‌های سیاه و سفید بروید. برای مثال یک کت و دامن سفید و یا کت و شلوارها مشکی بدوزید و یا پیراهنی با نقش‌های سفید و سیاه بدوزید.

۳ می‌توانید نیم‌نگاهی به تلویزیون، مجلات و حتی اینترنت بیندازید و ببنید سالمندان مشهوری که پا به سن گذشته‌اند چگونه لباس می‌پوشند. به‌‌طور‌معمول آدم‌های مهم دنیا، مانند سیاست‌مداران، همه سالمند هستند. شما می‌توانید از طرز لباس پوشیدن این افراد که به‌‌طور‌معمول طراح لباس هم دارند ایده‌های خوبی بگیرید.

۴ توصیه ما به آقایان بالای ۵۰ سال هم این است که به سراغ خرید تی‌شرت‌های اسپرت با رنگ‌های لیمویی، آبی‌روشن و صورتی روشن و حتی سفید بروند. همه این تی‌شرت‌ها با شلوارهایی ساده به رنگ مشکی و یا خاکستری جور می‌‌‌شوند و می‌توانید تیپ‌تان را با یک کفش اسپرت و راحت‌ کامل کنید.

۵ پلیورهای خاکستری با یک بلوز سفید یقه‌دار در زیر آن، مناسب آقایانی است که رنگ سفید موهایشان با این ترکیب هماهنگی دارد و از آنها یک پدربزرگ خوش‌تیپ می‌سازد.

۶ توصیه به زنان سالمند

خیلی از خانم‌های سالمند دوست دارند موهایشان را کوتاه نگه دارند چون در این صورت هم رسیدگی به شستشوی آنها آسان‌تر است و هم آزادی عمل بیشتری دارند و می‌توانند راحت‌تر کارهای روزانه‌شان را انجام دهند. اگر شما هم دوست دارید یک خانم ۵۰ ساله با بهترین و زیبا‌ترین مدل مو باشید این توصیه‌ها را به یاد بسپارید:

۱ بهتر است قد موهای شما کوتاه‌ تا متوسط باشد. در ضمن باید با به کار بردن یک رنگ‌ تیره‌تر، موهای خاکستری‌تان را بپوشانید.

۲ اگر شما روی پیشانی‌تان چین و چروک‌های ریزی دارد، توصیه ما این است که از مدل موی چتری استفاده کنید و با انداختن چتری‌ها روی خط و خطوط پیشانی آنها را بپوشانید.

۳ اگر شما اهل کامپیوتر باشید و یا نوه‌ای داشته باشید که از کامپیوتر سردرمی‌آورد با کمک او سری به نرم‌افزارهای طراحی چهره بزنید. این نرم‌افزارها به گونه‌ای هستند که شما عکس خود را به کامپیوتر می‌دهید و کامپیوتر مدل موی مناسب را برای شما طراحی می‌کند.

۴ اگر مدل موهایتان را چند سالی است که تغییر نداده‌اید الان وقت آن است که به یک آرایشگاه سر بزنید و از او بخواهید شما را با کوتاه کردن موهایتان به یک مدل جدید، متفاوت کند. مطمئن باشید که وقتی اطرافیان‌تان این تغییر ناگهانی را در شما ببینند حسابی یکه خواهند خورد.

۵ اضافه کردن‌ های‌لایت‌های ملایم به میان موهایتان می‌تواند شما را بسیار متفاوت و جذاب نشان دهد. شما برای های‌لایت کردن می‌توانید اول با یک رنگ زمینه تیره‌تر موهای خاکستری‌تان را بپوشانید سپس روی آن های‌لایت‌ کنید.

۶ خرد کردن لایه سطحی موها موجب می‌شود مدل موی شما بیشتر شبیه جوانان شود.

مقابله با پیری پوست

ممکن است شما هنگامی که پایتان را از ۵۰ و ۶۰ سالگی آن طرف‌تر می‌گذارید، پوست‌تان چروک داشته باشد ولی این به آن معنی نیست که دیگر نباید پیش متخصص پوست بروید. در این سنین پوست و موی شما خشک می‌شوند و ممکن است به خوبی حالت نگیرند. با راهنمایی متخصص پوست می‌توانید از شامپوهایی استفاده کنید که طراوت و شادابی را به موهای شما بازگردانند. از سوی دیگر متخصصان پوست می‌توانند با تجویز کرم‌هایی از چین و چروک‌های بیشتر پوستی پیشگیری کنند و حتی چین و چروک‌های صورت شما را کاهش دهند. ۵۰ و ۶۰ سالگی سنی نیست که خود را رها کنید و در این دوران شما باید بیش از پیش به خودتان برسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.